seo-agencja.pl google.com, pub-1386234949557583, DIRECT, f08c47fec0942fa0

SeoAgency

Strony responsywne ( inaczej RWD ) to witryny dopasowujące się do rozdzielczości ekranu, na którym są wyświetlane. Są elastyczne i uniwersalne. Dobrze przegląda się je na ekranie komputera jak i na dużo mniejszym wyświetlaczu smartfona, czy tabletu.

Od jakiegoś czasu, Google wprowadziło responsywność stron jako jeden z czynników witryn, co powoduje coraz częstsze oferowanie takiej usługi wśród firm pozycjonerskich. 

W dzisiejszych czasach, w których głównym narzędziem do przeglądania internetu jest smartfon lub tablet, statyczne strony internetowe przestają być funkcjonalne. Możemy mieć spory problem aby dostrzec szczegóły na urządzeniu mobilnym, do którego strona nie została odpowiednio przystosowana.

Wydawać by się mogło, że czasy przeglądania stron internetowych a pomocą komputera stacjonarnego minęły bezpowrotnie.

Z danych statystycznych zebranych przez serwis GemiusRanking, jasno wynika, że w lutym 2019 roku, z internetu korzystało 28,5 miliona Polaków, przeciętnie spędzając godzinę i 49 minut w sieci dziennie.

Największą grupą osób ( 42% ) były osoby robiące to właśnie poprzez urządzenia mobilne. Drugą grupą były osoby korzystające zarówno z urządzeń mobilnych jak i komputerów ( 39% ). Ostatnią i najmniejszą grupą były komputery PC - zaledwie 19%.

Powinniśmy zauważyć też, że Google wspiera nijako strony RWD - będą one wyświetlać się na wyższych pozycjach w wyszukiwaniach.

Strony takie będące w posiadaniu firm / sklepów / portali będą oznaczały, że branże te są na czasie. 

Optymalizacja pod urządzenia mobilne

12 lipca 2019

Wszystkie prawa zastrzeżone

Pozycjonowanie i projektowanie stron internetowych SeoAgency

www.seo-agencja.pl

 

SeoAgency

 

ul. Drzymały 16

60-613 Poznań

E-mail: seo.agencja@o2.pl

Tel: +48 514255674

Polub nas na Facebooku

Nasza oferta

 

• strony internetowe

• sklepy internetowe

• poligrafia i druk

• SEO i SEM

• Social Media